Prodhuesi kinez i makinerive të paketimit, ne përpiqemi për një industri të begatë paketimi.

Gjuhe
LAJME
VR

Si përfiton kompanitë e ushqimit dhe pijeve nga makina rrotulluese e paketimit doypack?

shtator 02, 2023


Njerëzit e konsiderojnë ushqimin si parajsën e tyre. Ushqimi është një zë i domosdoshëm i shpenzimeve të konsumit në jetën tonë të përditshme. Kur bëhet fjalë për ushqimin, bëhet fjalë për paketimin e ushqimit. Makina multifunksionale e paketimit rrotulluese doypack mund të plotësojë në mënyrë të përsosur nevojat e diversitetit ushqimor, si dhe të prodhimit të personalizuar. Dhe kjo u ofron kompanive të ushqimit dhe pijeve mundësi të mëtejshme biznesi në industrinë ushqimore. Ne JIENUO PACK mund të ofrojmë zgjidhjet më buxhetore dhe fleksibile për ta.

 

Makina rrotulluese e paketimit doypack përdoret për paketimin e materialeve të ndryshme në thasë të përgatitur paraprakisht, (përfshirë qeskën në këmbë, çantën me fund të sheshtë, qeskën me vulë katërkëndëshe, qeset me gunga) si arra, patatina, ushqim për kafshët shtëpiake, oriz, fruta të thata, sheqer, pluhur kafeje, gjalpë kikiriku.

 

Cilat janë avantazhet e makinës së paketimit të plotë automatike rrotulluese doypack?


 1. 1. Automatizimi


Prodhuesit e makinerive të paketimit rrotullues doypack theksojnë se paketimi tradicional manual nuk kërkon vetëm kohë, por edhe punë intensive. Me zhvillimin e vazhdueshëm të teknologjisë së lartë, makina automatike e paketimit ka ndryshuar tregun e shitjeve të paketimit, duke zvogëluar nevojën për punë manuale dhe duke rritur efikasitetin e përgjithshëm. Ai lejon çdo kompani të kapërcejë gradualisht pengesat në procesin e zhvillimit, dhe gjithashtu promovon zhvillimin e të gjithë industrisë.


2. Kontrolli PLC dhe ndërfaqja e ekranit me prekje


Në përgjithësi, karakteristikat e makinës së paketimit rrotullues doypack janë tepër të hollë dhe të lehta për t'u konfiguruar. E gjithë korniza e jashtme është prej pllake çeliku inox, e cila nuk është vetëm rezistente ndaj korrozionit, por edhe jashtëzakonisht e lehtë për t'u pastruar. Funksionet e makinës kontrollohen nga një mikrokompjuter. Operacioni është shumë i thjeshtë. Ndërfaqja e ekranit me prekje është e qartë me një shikim. Operatorët mund të rregullojnë lehtësisht parametrat, të monitorojnë statusin e prodhimit dhe të zgjidhin problemet, duke përmirësuar kryesisht produktivitetin dhe duke reduktuar kohën e ndërprerjes.


3. Fleksibilitet


Kufizimi i materialeve të paketimit është një sfidë në fushën tradicionale të paketimit. Pas shpikjes së pajisjeve të tilla, nuk ka kufi për materialet e paketimit. Makina jonë mbështet letër/HPPE, ngjitëse xhami/HPPE, PP/HPPE dhe materiale të tjera polimer.  


 

Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --
Chat
Now

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
русский
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip