Кинески производител на машини за пакување, ние се стремиме кон просперитетна индустрија за пакување.

Јазик
ВЕСТИ
VR

Кинеска храна& Саем за пијалоци, Ченгду, 12-14, април | JIENUO

март 23, 20232023 Кина храна& Саем за пијалоци

Датум: 12-ти, април - 14-ти, април, 2023 година

Локација: Западна Кина Меѓународен изложбен град, Ченгду, Кина

 

JIENUO ПАКУВАЊЕ искрено ве поканува да ни се придружите на претстојниот саем за храна и пијалоци во Кина што ќе се одржи во Ченгду, Кина. Кинеската храна& Саемот за пијалоци е една од најважните национални изложби за промоција на храна и особено вински производи. Овој настан е исто така една од најголемите и највлијателните изложби во индустријата за храна и пијалаци, привлекувајќи излагачи и купувачи од целиот свет.Саемот за храна и пијалоци во Кина, познат како барометар на кинеската прехранбена индустрија, започна во 1955 година и е една од најстарите големи професионални изложби во Кина. Во моментов, изложбената површина на секој саем за храна и пијалоци во Кина е над 100000 квадратни метри. Има околу 3000 излагачи и 150000 професионални купувачи. Станува збор за изложба со долга историја, голем обем и големо влијание во кинеската прехранбена и винска индустрија.


Саемот ќе прикаже широк спектар на производи, вклучувајќи храна, вино, пијалоци и други сродни артикли. Тоа е одлична можност да истражувате нови трендови, да се поврзете со професионалци од индустријата и да ги проширите вашите деловни мрежи.Сите производители, дистрибутери и купувачи на алкохол, храна, безалкохолни пијалоци, ароми, адитиви за храна, пакувања за храна и машини за пакување храна се искрено добредојдени да присуствуваат на саемот.Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Chat
Now

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
русский
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски