Кинески производител на машини за пакување, ние се стремиме кон просперитетна индустрија за пакување.

Јазик
ВЕСТИ
VR

Како ротационата машина за пакување doypack им користи на компаниите за храна и пијалоци?

септември 02, 2023


Луѓето ја сметаат храната како свој рај. Храната е незаменлива ставка за потрошувачка во нашиот секојдневен живот. Кога станува збор за храната, станува збор за пакувањето на храната. Мултифункционалната ротациона машина за пакување doypack може совршено да ги задоволи потребите на разновидноста на храната, како и персонализираното производство. И ова им нуди на компаниите за храна и пијалоци дополнителни деловни можности во прехранбената индустрија. Ние JIENUO PACK може да обезбедиме најекономични и флексибилни решенија за нив.

 

Ротационата машина за пакување doypack се користи за пакување на различни материјали во претходно изработени торбички, (вклучувајќи торбичка за рамно дно, торбичка со четири заптивки, торбички со шипки) како што се ореви, чипсови, храна за домашни миленици, ориз, сушено овошје, шеќер, кафе во прав, путер од кикирики.

 

Кои се предностите на целосната автоматска ротациона машина за пакување doypack?


 1. 1. Автоматизација


Производителите на ротирачки машини за пакување doypack нагласуваат дека традиционалното рачно пакување не само што одзема време, туку и трудоинтензивно. Со континуираниот развој на високата технологија, автоматската машина за пакување го промени продажниот пазар на пакување, намалувајќи ја потребата за физичка работа и зголемувајќи ја севкупната ефикасност. Им овозможува на секоја компанија постепено да ги надминува пречките во процесот на развој, а исто така го промовира развојот на целата индустрија.


2. Контрола на PLC и интерфејс со екран на допир


Општо земено, карактеристиките на ротационата машина за пакување doypack се неверојатно извонредни и лесни за конфигурирање. Целата надворешна рамка е изработена од плоча од нерѓосувачки челик, која не само што е отпорна на корозија, туку и исклучително лесна за чистење. Функциите на машината се контролираат од микрокомпјутер. Операцијата е многу едноставна. Интерфејсот на екранот на допир е јасен на прв поглед. Операторите можат лесно да ги приспособат параметрите, да го следат статусот на производството и да решаваат проблеми, во голема мера ја подобруваат продуктивноста и го намалуваат времето на застој.


3. Флексибилност


Ограничувањето на материјалите за пакување е предизвик во традиционалното поле на пакување. Откако ќе се измисли таква опрема, нема ограничување за материјалите за пакување. Нашата машина поддржува хартија/HPPE, стаклени налепници/HPPE, PP/HPPE и други полимерни материјали.  


 

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Chat
Now

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
русский
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски